Klimatyzacja - instalacja i stała obsługa

Kompleksowa budowa i obsługa urządzeń klimatyzacji

Nasza firma Klimat Piotr Milcuszek z Jastrzębia-Zdroju oferuje sprzedaż klimatyzatorów, ich obsługę, montaż oraz serwis na wysokim poziomie. Najważniejsza jest dla nas wysoka jakość oferowanych produktów i dokładność w trakcie wykonywanych prac. Potwierdzają to opinie naszych zadowolonych Klientów, którzy cenią sobie doświadczenie i wiedzę pracowników naszej firmy. Dokładamy także wszelkich starań, aby inwestorzy byli całkowicie zadowoleni z walorów estetycznych. Stawiamy na profesjonalną obsługę zarówno klimatyzacji, jak i wentylacji, na które wpływają dwa podstawowe czynniki: użyteczność i wysoka estetyka.
Image

Budowa układów klimatyzacji

Współczesne systemy klimatyzacji to instalacje, które zbudowane są z kilku podstawowych elementów. W ich skład wchodzą jednostki wewnętrzne(parowniki), jednostka zewnętrzna(skraplacz) zwany rownież agregatem, system orurowania miedziowego, zasilanie elektryczne i system odprowadzania skroplin. Nieodzownym elementem instalacji jest czynnik chłodniczy R32 stosowany w większości klimatyzacji, który rozprężany wytwarza niską temperaturę w parowniku, a ponownie sprężany w agregacie wytwarza ciepło.

Serwis klimatyzacji

Konserwacja i przegląd urządzeń klimatyzacyjnych powinna być realizowana co najmniej 1 raz do roku w okresie poprzedzającym sezon letni. Czyszczenie klimatyzacji warto zlecić specjalistom! Nasz wyspecjalizowany zespół serwisantów posiada wszelkie uprawnienia nie tylko do dezynfekcji i odgrzybiania klimatyzacji, ale także do sprawdzania jej szczelności oraz uzupełniania czynnika chłodniczego.

WAŻNA UWAGA!

Zapewniamy opiekę gwarancyjną i pogwarancyjną urządzeń zakupionych i zamontowanych poprzez Naszą Firmę.
Nie prowadzimy usług przeglądów i serwisów urządzeń nie zakupionych lub montowanych przez Nas. Nie poprawiamy po "fachowcach".

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzatorów do mieszkania?

Warto podkreślić, że choć najważniejszymi parametrami w doborze klimatyzacji jest powierzchnia i liczba pomieszczeń to dla optymalnego działania urządzeń należy zwrócić uwagę również na kilka innych czynników, które będą miały wpływ na wydajność pracy systemu. Oprócz już wskazanych warto wziąć pod uwagę także takie czynniki, jak:
Właściwości izolacyjne budynku
Izolację budynku, w którym znajduje się mieszkanie
Duże znaczenie w zakresie doboru odpowiednich urządzeń ma lokalizacja budynku. Jeśli lokal położony jest w centrum miasta, warto zastosować nieco mocniejsze klimatyzatory. Wynika to z faktu, że betonowe otoczenie nagrzewa się tak, że podnosi temperaturę otoczenia nawet o 5°C w stosunku do terenów podmiejskich czy wiejskich. W efekcie nocą poza miastem panuje przyjemny chłód, natomiast w mieście noce są nie do zniesienia.
Image

Rodzaje klimatyzatorów

Image

Klimatyzatory ścienne

Najprostsze rozwiązanie to klimatyzator ścienny typu split. Jednostka wewnętrzna takiego klimatyzatora, montowana jest na wybranej przez Ciebie ścianie. Jednostka zewnętrzna umieszczana jest zaś zwykle na balkonie. Ustawia się ją na antywibracyjnych nóżkach bądź mocuje na ścianie zewnętrznej. W niektórych przypadkach nie ma takiej możliwości i pozostaje nam dach

Klimatyzatory przypodłogowe

Bywa i tak, że klimatyzator w domu nie może być zamontowany na górnej części ściany, ze względu np. na brak miejsca. Tu może być rozwiązaniem klimatyzator typu konsola, który umieszcza się np. obok kaloryfera. Chłodne powietrze nadmuchiwane jest z górnej części urządzenia, a ciepłe płynie dołem, dając pełen komfort przebywania w pomieszczeniu.
Image
Image

Klimatyzatory kanałowe

Innym rozwiązaniem przy klimatyzacji mieszkania, czy domu jest klimatyzator kanałowy. Takie urządzenie ma zastosowanie gdy chcesz mieć nawiew ze ściany lub sufitu a nie ma miejsca na zastosowanie tradycyjnego, ściennego klimatyzatora. Chłodne, lub ogrzewane powietrze rozprowadzane jest kanałami do pomieszczenia a wylot nawiewu zakończony jest estetyczną kratką.

Klimatyzacja Multi Spit

Często nasi Klienci klimatyzują kilka pomieszczeń w swoim domu czy mieszkaniu. Tu zastosowanie mają klimatyzatory typu multi-split. Tego typu system oznacza, że jedna jednostka zewnętrzna klimatyzatora obsługuje kilka jednostek wewnętrznych, umieszczonych w różnych pomieszczeniach. Do wyboru są klimatyzatory ścienne, kasetonowe, kanałowe i konsole. W zależności od marki klimatyzatorów i dostępnego typoszeregu dobieramy naszym Klientom najlepsze rozwiązania dla pełnego komfortu powietrza.
Image

Dlaczego my?

Stawiamy na najwyższą jakość produktów i dokładność podczas wykonywania prac co potwierdza wiele pozytywnych opinii naszych klientów!
0
uprawnionych
specjalistów
0
lat
doświadczenia
0
zadowolonych
Klientów
0
zainstalowanych
systemów
Pracujemy na najlepszych rozwiązaniach od renomowanych światowych firm
Sinclair
Gree

Zapytaj o ofertę

Skontaktuj się z nami w celu wyceny instalacji i montażu klimatyzacji w Twoim domu, mieszkaniu, biurze lub innym pomieszczeniu.

Siedziba firmy

ul. Towarowa 23,
44-330 Jastrzębie-Zdrój
Wyznacz trasę dojazdu >

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 16:00
Sobota, niedziela nieczynne

Skontaktuj się z nami

ul. Towarowa 23,
44-338 Jastrzębie-Zdrój
Wyznacz trasę dojazdu >